Šátkování v MC Radost

Mezi lety 2010 a 2012 proběhlo v MC Radost, o.s. několik seminářů s názvem Tři podoby šátkování. Jednalo se o komplexní teoretické i praktické informace pro rodiče, kteří své dítě chtějí nosit v šátku, s rozšířením o "orienální" část - přednáška o historii břišního tance a jeho zdravotních účincích na těhotnou ženu, na porodní proces i na poporodní období. Nechyběl ani praktický nácvik jak s miminkem v šátku tančit. Tanec se svým dítětem od početí vám pomůže navázat s ním bližší komunikaci - více o břišním tanci v těhotenství najdete zdeNosit miminko v šátku je velmi starý a osvědčení způsob přepravy dítěte i komunikace s ním - více o tanci s miminkem v  šátku najdete zde.

Šátek bylo možné si na místě zapůjčit a jednotlivé úvazy přímo vyzkoušet. Na tomto projektu jsem se podílela společně s dlouholetými šátkařkami Danielou Pevnou a Danou Tvrďochovou. Momentálně MC Radost nabízí individuální setkání - v případě zájmu volejte na: 773 150 062. 

 

 

Jak se tančí s miminky - Vyškovský zpravodaj

V Mateřském centru Radost ve Vyškově se dne 7.8. 2010 sešla desítka rodičů malých miminek na kurzu „Tři podoby šátkování“. Cílem této akce bylo představit nošení dětí v šátku nejen jako způsob přepravy miminka, ale jako způsob komunikace s děťátkem, jako výchovný přístup.Snažili jsme se podpořit rodiče v citlivém, empatickém způsobu kontaktu dětmi, podpořit je v hledání cesty k vlastnímu dítěti i sama sobě. Rodiče se na kurzu seznámili s psychologickými souvislostmi „šátkování“, naučili se několik základních úvazů šátku na nošení miminek. Třešničkou na dortu byla ochutnávka břišního tance s miminky v šátku. Důkazem toho, že mámina náruč ve spojení s hudbou a tancem je pro miminko velmi uklidňující a prospěšná, bylo to, že po taneční půlhodince všechna miminka spokojeně spala u svých maminek.

Rodiče malých miminek nesou velkou zodpovědnost. Na nich záleží, jestli dětem představí svět jako bezpečné místo pro život se spoustou možností nebo jako změť nepředvídatelných událostí a nebezpečí.

Nebojme se tedy miminkům nabídnout svou náruč. Nerozmazlíme je, naopak, dodáme jim klid, důvěru
a sílu k poznávání světa.

 

Autor článku: Mgr. Dana Tvrďochová

Vernisáž výstavy Čekání na miminko 2012

Dne 11. května 2012 se v KKD ve Vyškově uskutečnila vernisáž výstavy Čekání na miminko, na které prezentovala své fotky Lenka Dvořáková. Výstava se konala u příležitosti Světového týdne respektu k porodu. Letošním hlavním tématem "Role otce u porodu" nás provedla svou přednáškou porodní asistentka Katka Petrová, která v MC Radost vede cvičení těhtoných i předporodní přípravu.  Já jsem měla úvodní vystoupení břišního tance s fan veils a později egyptskou klasiku se závěrečným drum solom. Byla jsem též k dispozici k dotazům týkajících se břišního tance s ohledem na mateřství. 

Vernisáž výstavy Čekání na miminko 2011

- těhotenské vystoupení se závojem a egyptskou klasikou dne 16. května 2011 v KKD Vyškov

- přednáška o břišním tanci v těhotenství, při porodu a po porodu s miminkem

- výstava se konala u příležitosti Světového týdne respektu k porodu

- recenze z knihovny zde