Proběhlé kurzy

Rok 2013

- master class Vyškov

 

Rok 2012

- začátečníci Vyškov

- středně pokročilí Vyškov

- pokročilé taneční kombinace Vyškov

- master class Vyškov

 

Rok 2011

- mírně pokročilí Vyškov

- pokročilí 3. stupně Vyškov

- pokročilí 4. stupně Vyškov

 

Rok 2010

- začátečníci Vyškov

- začátečníci Ivanovice na Hané

- mírně pokročilí Vyškov

- středně pokročilí Vyškov

- pokročilí 1. stupně Vyškov

- pokročilí 2. stupně Vyškov

 

Rok 2009

- začátečníci Vyškov

- mírně pokročilí Vyškov

- středně pokročilí Vyškov

 

Rok 2008

- začátečníci Vyškov

 

Pár fotek z lekcí a ze seminářů najdete zde a zde.

Stupně pokročilosti

Roky                  Stupně pokročilosti

0,0 – 0,5                začátečníci

0,5 – 1,0                mírně pokročilí

1,0 – 1,5                středně pokročilí

1,5 – 2,0                pokročilí 1. stupně

2,0 – 2,5                pokročilí 2. stupně

2,5 - 3,0                 pokročilí 3. stupně

3,0 - 3,5                 pokročilí 4. stupně

3,5 - 4,0                 pokročilé taneční kombinace

4,0 - ….                 master class

Výše uvedené platí při týdenní frekvenci navštěvování kurzů.

 

Pozn.: Stupně pokročilosti podle odtančených let jsou pouze orientační - každá tanečnice ví sama nejlépe, jakou má svoji taneční úroveň. V případě, že si tanečnice není jistá svou pokročilostí, může svou pokročilost konzultovat s lektorkou.

Skladba lekcí

Na začátku se trochu rozehřejeme na orientální hudbu. Poté opakujeme vybranou taneční techniku a učíme se novou, a to v kombinacích pomalých a rychlých prvků, abychom vše udýchali. Často střídáme pohyby různých částí těla, a tak „nezatěžujeme“ dlouhodobě jen jednu část a hodina není monotónní. Lekce jsou temperamentního rázu, nudit se proto určitě nebudete. Skladba lekcí je propracovaná, prvky na sebe navazují. Je pro mě důležité, aby všichni pochopili, jak se daný pohyb nebo kombinace dělá. Kurzistky si průběžně obcházím a kontroluji, jestli tančí správně. Na závěr nechybí protažení a uvolnění.

 

Začátečníci

Začínáme od základu, což je základní postavení, samostatné prvky na místě, izolace jednotlivých částí těla a jednoduché kroky. Jakmile se naučíte ovládat své tělo, pracovat s ním a osvojíte si taneční techniku, přidáváme ruce a začínáme skládat do kombinací, později děláme i jednoduché choreografie. Nechybí ani učení se improvizaci a opakování.

Nejtěžší je naučit se základy, pak už to jde jak se říká „samo“, takže doporučuji neházet hned flintu do žita a trénovat i doma, ideálně před zrcadlem.

 

Pokročilí

Pokračujeme stále složitější taneční technikou (baletní prvky, složité krokové variace, práce s pažemi, využití prostoru, rozšíření základních prvků, těžší kombinace a choreografie, orientální rytmy a jejich typické prvky), nechybí ani teorie, opakovací lekce a improvizace.

 

Master class

V tomto kurzu rozebíráme klasický egyptský styl Raks Sharqi - teorie i praxe, rozbor jednotlivých typických rytmů a prvků, vzorové ukázky kombinací, tanec s rekvizitami, "pilování" techniky z pohledu celku - prvky + postavení těla a rukou, výraz, pohyb po prostoru.

Co si vzít na sebe

Na lekci je dobré vzít si pohodlné oblečení, které kopíruje tvar postavy a na nohy ponožky nebo cvičky. Velkým a slušivým pomocníkem je penízkový šátek, který se zaváže kolem boků. Do začátku postačí i obyčejný šátek. Je totiž potřeba najít své boky, uvědomit si je, protože pohyby břišního tance vycházejí především z pánve. Samozřejmě existuje mnoho variant oblečení a doplňků, fantazii se meze nekladou. Především internetové obchody nabízejí nepřeberné množství nejrůznějších kalhot, sukní, šátků, bolerek, náušnic, řetízků, náramků a dalších ozdob. Každá tanečnice si tak může vytvořit svou originální image.