Proč vlastně tančíme?

 Orientální tanec je hlavně o pocitu, o sebevyjádření, o nalezení vlastního já, o radosti. Tanečnice velmi oceňují volnost, kterou jim tento tanec dává. Mohou vyjádřit všechny své pocity, svou osobnost. K dispozici je nepřeberné množství stylů tance a druhů hudby, oblečení, líčení. V současné době i mnoho rekvizit (svíčky, závoje, křídla Isis, prstové činelky, hůlky, fan veils - čínské hedvábné vějíře a mnoho dalších) Dnešní doba umožňuje použít snad cokoliv.
 

Je to krásný koníček, který má mnoho blahodárných účinků. Věnujete se sami sobě (v těhotenství a na mateřské i miminku), což v dnešní uspěchané době přináší velkou úlevu od shonu všedního dne. 

Co si vzít na sebe

Na lekci je dobré vzít si pohodlné oblečení, které kopíruje tvar postavy a na nohy ponožky nebo cvičky. Velkým a slušivým pomocníkem je penízkový šátek, který se zaváže kolem boků. Do začátku postačí
i obyčejný šátek. Je totiž potřeba najít své boky, uvědomit si je, protože pohyby břišního tance vycházejí především z pánve.

 

Samozřejmě existuje mnoho variant oblečení a doplňků, fantazii se meze nekladou. Především internetové obchody nabízejí nepřeberné množství nejrůznějších kalhot, sukní, šátků, bolerek, náušnic, řetízků, náramků a dalších ozdob. Každá tanečnice si tak může vytvořit svou originální image.